Občanské právo

jsme na Vaší straně

Svým klientům pomáháme napříč všemi právními obory, mezi které patří také občanské právo. Zkonzultujeme s Vámi Vaši situaci, doporučíme Vám vhodný postup a provedeme Vás krok za krokem celou Vaší kauzou. V advokátní kanceláři Kutnar & Kutnarová Vám pomůžeme se smlouvami, vymáháním pohledávek i s řadou dalších právních záležitostí.

Od konzultace až po převod nemovitostí

Při převodu nemovitostí je potřeba postupovat obzvláště obezřetně. Ačkoliv se občanské právo snaží respektovat volnost a přání stran při sjednávání smluv, v případě převodu nemovitostí platí přísná formální pravidla, která je nutno dodržet, jinak totiž k cílenému převodu vůbec nedojde. Nabízíme tak nejen vypracování kupních smluv, ověření podpisů, ale i sepis návrhu na vklad vlastnického práva.

Advokátní úschova

Klientům tak v souvislosti s převodem nemovitostí nabízíme nejen vypracování příslušných smluv, ale i možnost ověření podpisů přímo v naší kanceláři a službu advokátní úschovy. Smyslem advokátní úschovy je deponovat složené finanční prostředky na účtu advokáta a jejich vyplacení je možné až po řádném splnění všech podmínek sjednaných mezi stranami. Tím dochází k ochraně účastníků s cílem eliminovat možná rizika s převodem související.

Neztraťte se v labyrintu smluv

Vaši smlouvu před podpisem zkontrolujeme za Vás

Ať už se jedná o jakoukoliv smlouvu, vždy doporučujeme její kontrolu odborníkem. V oblasti prodeje, nájmu či pronájmu nemovitosti zajišťujeme kompletní právní servis.

  • Sepis či revize nájemní smlouvy – na míru Vašim potřebám
  • Sepis či revize kupní smlouvy – odbornou revizí smlouvy odhalíme nedostatky
  • Rezervační smlouva či smlouva o smlouvě budoucí – zajistíme kompletní dokumentaci
  • Pomoc s převodem i zápisem na katastru nemovitostí – nechte komunikaci s úřady na nás
  • Vytvoření darovací smlouvy na nemovitost – víme, jak vše vyřešit rychle a efektivně
  • Zástavy a věcná břemena (služebnosti, reálná břemena) – lehce si poradíme s atypickými situacemi
  • Další inominátní smlouvy – smlouvy na míru Vašim požadavkům

Vymáhání pohledávek

Vymáhání a správu pohledávek vyřešíme kompletně za Vás. Zastoupíme Vás nejen před soudy, ale i v rozhodčím řízení či exekučním řízení. Rovněž Vám pomůžeme i v právu dědickém.

Od drobných rad až po velké kauzy

Pomáháme jak fyzickým osobám, tak i velkým společnostem. Zkušenosti nasbírané během let neustále rozšiřujeme, o právu přednášíme na konferencích a ke všem případům přistupujeme se svěžím nadhledem a energií.

Můžeme Vám pomoci? Neváhejte si s námi domluvit schůzku přímo v Rožnově pod Radhoštěm.

Pošlete nám dotaz

Kontaktujte nás

Často jsme mimo kancelář u soudu či klientů. Domluvte si prosím termín schůzky vždy předem, brzy se Vám ozveme. Jen tak budeme mít na Váš případ dostatek prostoru.

Adresa Advokátní kancelář Kutnar & Kutnarová s.r.o. Pionýrská 495 756 61 Rožnov pod Radhoštěm info@akkk-roznov.cz
Map underMap