Pracovní právo

využijte svá práva na maximum

Pracovní právo se týká každého z nás, ať už z pohledu brigádníka, zaměstnance či zaměstnavatele. Zpravidla jde o pracovní smlouvy či výpovědi. Jedná se však i o různé konflikty, nejasnosti či soudní spory.

Pracovní smlouva - od návrhu po podpisy

Dobře sestavená smlouva je základ úspěchu. Víme nejen to, co má pracovní smlouva podle zákona obsahovat, ale díky bohatým zkušenostem Vás upozorníme také na možná úskalí. Sestavíme pro Vás smlouvu na míru tak, aby zohledňovala nejen všechny právní náležitosti, ale i vaše individuální požadavky. Díky tomu se může upravit délka zkušební doby, výše odstupného, náplň práce a celá další řada náležitostí, které často v základních či jednoduše sestavených smlouvách chybí.

Dále pak s našimi klienty řešíme nesrovnalosti a negativné následky z podepsané smlouvy, která byla sestavena v jejich neprospěch. Mnohdy taková smlouva pak není ani v souladu se zákonem, a díky tomu jsme tak schopni klientům získat daleko lepší podmínky či odstranit nepříznivé následky neplatně sjednaných ustanovení.

Široké spektrum pracovního práva

Pro zaměstnance i zaměstnavatele

V rámci pracovního práva pomáháme jak jednorázově podle potřeby, tak v rámci paušálních prací i pravidelně - zajišťujeme právní servis pro zaměstnavatele v Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí, tak i v dalších městech po celé České republice.

  • Smluvní agenda - vytvoření, kontrola a připomínkování smluv
  • Ukončení pracovních poměrů - ze strany zaměstnance i zaměstnavatele
  • Náhrada škody - pracovní úraz, nemoc z povolání, škoda způsobená zaměstnancem
  • Konflikty na pracovišti - šikanózní jednání, výpověď v těhotenství
  • Vymáhání mzdy - sepis žaloby, sepis přihlášky do insolvence a další
  • Nastavení smluvních vztahů - kolektivní smlouvy, vnitřní řády a předpisy
  • Zastoupení v řízeních - vytvoření potřebných dokumentů, soudní jednání
  • Další - konkurenční doložka a další

Výpověď z pracovního poměru

Pracovní poměr může být ukončen ze strany zaměstnance i zaměstnavatele z různých důvodů. Nejjednodušší je ukončení pracovního poměru ve zkušební době, neboť tato doba má umožnit jak zaměstnavateli, tak zaměstnanci ověření vhodnosti osoby pro danou činnost. Navíc ve zkušební době mohou pracovní poměr ukončit obě strany, a to především bez uvedení důvodů. Následně ukončit pracovní poměr již není pro zaměstnavatele jednoduché, neboť výpovědí tak může učinit jen ze zákonných důvodů.

Také pro zaměstnance je velmi důležité, jakým způsobem ukončí svůj pracovní poměr, neboť od toho se odvíjí např. i výše podpory v nezaměstnanosti. Než tak ukončíte svůj pracovní poměr zkonzultujte své jednání s námi. Upozorníme Vás na případná rizika a seznámíme Vás s Vašimi nároky i dalším postupem.

Jsme na vaší straně

Máte právo na odbornou pomoc. Využijte zázemí Advokátní kanceláře Kutnar & Kutnarová z Rožnova pod Radhoštěm, svěřte se do naší péče a my se postaráme o to, abyste vždy byli v právu. Čím dřív nás kontaktujete, tím dříve se do vašeho případu můžeme pustit.

Pošlete nám dotaz

Kontaktujte nás

Často jsme mimo kancelář u soudu či klientů. Domluvte si prosím termín schůzky vždy předem, brzy se Vám ozveme. Jen tak budeme mít na Váš případ dostatek prostoru.

Adresa Advokátní kancelář Kutnar & Kutnarová s.r.o. Pionýrská 495 756 61 Rožnov pod Radhoštěm info@akkk-roznov.cz
Map underMap